Coworking – co to takiego?

Jeśli ktoś jest freelancerem to pewnie pracuje w domu, może w kawiarni. Każdy może to robić tak jak jemu będzie odpowiadać. Chodzi o możliwe oszczędzanie czasu na dojazdy i jednocześnie o takie warunki, w których nam będzie dobrze. Jeśli jednak mamy dzieci może się dość szybko okazać, że trudno będzie się w domu skupić i to już całkiem inna sprawa.

Wtedy będzie można szukać coworkingu, który wydaje się, że będzie ciekawą opcją dla tych osób.

Na czym polega coworking?

Coworking

Coworking a więc pracować razem to szansa na indywidualną albo też zespołową pracę w wynajętym pomieszczeniu. Biuro coworkingowe daje nam możliwość wynajęcia pojedynczego biurka w ramach open space albo też niewielkiego biura w mikrofirmach. Biura coworkingowe funkcjonują w prawie wszystkich dużych miastach, centrach czy na obrzeżach miast z dobrymi połączeniami komunikacyjnymi. Zapewniać mogą dostęp do sieci, drukarek i innych ważnych urządzeń biurowych.

Dlaczego warto skorzystać z takiej możliwości?

Jest to przede wszystkim na to, by spotkać się z innymi osobami, możliwe że będzie to nas w jakieś mierze motywować do działania. Eliminuje się wtedy takie domowe bodźce, które będą mogły nas rozpraszać. Jeśli chodzi o miejsce pracy w ramach coworkingu to tych biur obecnie jest już sporo. Niektórzy mówią jednak, że im to nie odpowiada ponieważ czują się wtedy tak jakby normalnie szli do pracy, ale to na pewno taka kwestia, która jest wyraźnie indywidualna i dlatego każdy może sam decydować co jemu odpowiada.

Badania statystyczne pokazują nam, że idea coworkingu cieszy się coraz większym zainteresowaniem i właśnie możliwość spotkania z innymi większość osób ocenia jako najważniejszy aspekt jaki niesie za sobą coworking. Jednocześnie ponad połowa osób uważa, że można tam nawiązać różnorakie nowe zawodowe kontakty i w ten sposób tak naprawdę będzie można się skutecznie rozwijać. Jeśli chodzi o coworking to na pewno idea, która dobrze się rozwija i daje nam naprawdę wiele możliwości.

Praca biurowa

Skąd ta rosnąca popularność coworkingu?

Wydaje się, że rynek pracy mocno się zmienia. Przybywa obecnie freelancerów, start-upów io mikroprzedsiębiorstw. Często osoby, które prowadzą własną firmę szukają możliwości tańszego działania i dlatego właśnie rezygnują z własnego biura na rzecz coworkingu, gdzie ta oszczędność będzie znacząca. Obecnie w Polsce jest aż około 100 takich biur na całym świecie będziemy mieli ich już ponad 6 tysięcy. Największe takie biura znajdują się na terenie Azji i tam te powierzchnie i warunki są już właściwie imponujące,.

Autor

Paweł Ceglarz

"Za­war­tość kar­tki pa­pieru by­wa mądrzej­sza niż cały człowiek."

Zobacz również

Kontakt

Tel: 800-123-456

E-mail: kontakt@fiak.pl

fiak.pl

ul. Papiernicza 25

30-415 Kraków