Jak dobrać papier do drukarki atramentowej

papier do drukarki atramentowejCzynniki, które decydują o jakości druku atramentowego to użyty sprzęty, tusz ale także papier. Na pierwsze dwa czynniki odnoszące się do sprzętu oraz tuszu najczęściej zwracamy uwagę, ale co do papieru to ten czynnik tak naprawdę nie będzie w stanie zainteresować zbyt wielu osób. mało kto zdaje sobie sprawę, że właśnie bez dobrego papieru nie uzyska się zadowalającego druku.

Drukarki atramentowe mają naprawdę wiele zalet, pośród których będzie niska cena, małe rozmiary czy niski poziom hałasu, możliwości kolorowego druku czy wysoka rozdzielczość. Wszystko to gwarantuje, że takie drukarki są bardzo popularne pośród użytkowników indywidualnych. Jednak mają swoje wady. Najczęściej materiały eksploatacyjne są drogie i to podstawowa wada, z jaką trzeba się zmagać. Dodatkowo trzeba mieć dobry papier.

O ile kwestię tuszu można rozwiązać stosując tak zwane zamienniki albo uzupełniając tusz o tyle sprawy papieru nie da się obejść po kosztach, ponieważ tańszy papier znacząco obniży jakość druku. W drukarkach atramentowych wykorzystuje się płynne tusze barwnikowe albo pigmentowe. Z tego powodu papier używany do takiego druku musi zostać odpowiednio dopasowany do każdego tuszu.

jaki papier do drukarki atramentowejTechnologia druku polega na strzelaniu malutkimi kropelkami tuszu na papier. te trafiając na powierzchnię będą formować plamki, których rozmiar zależeć będzie od tego jakie są zdolności absorpcyjne warstwy papieru. I od tej kwestii w dużej mierze tak naprawdę zależeć będzie to jaka będzie zrealizowana jakość wydruku. Duże znaczenie ma to jak głęboko atrament będzie wsiąkał w papier.

Odchylenie od dopuszczalnej normy może doprowadzić do sytuacji, w której wydruk będzie widoczny na drugiej stronie kartki a jak wiadomo nie na tym będzie nam zależało. Jeśli więc chcemy mieć dobrą jakość wydruku nie możemy myśleć wyłącznie od tuszu czy drukarce, ale trzeba pomyśleć o dobraniu odpowiedniego papieru. Jest to bowiem jak się okazuje taki element, który ostatecznie może decydować o tym, czy uda się przygotować druki na należytym poziomie.

Autor

Paweł Ceglarz

"Za­war­tość kar­tki pa­pieru by­wa mądrzej­sza niż cały człowiek."

Zobacz również

Kontakt

Tel: 800-123-456

E-mail: kontakt@fiak.pl

fiak.pl

ul. Papiernicza 25

30-415 Kraków