Papier fotograficzny

papier fotoPapier do atramentowych drukarek będzie nieco inny, dlatego że zastosowana jest tam specjalna warstwa absorpcyjna. Najprostszy i najbardziej oszczędny papier będzie się składał z dwóch warstw.

Na bazę papieru nanoszona jest powłoka absorpcyjna. Ta warstwa będzie determinować właściwości takiego papieru. Rozwój technologii druku atramentowego oraz poszerzenie zastosowania drukarki również o branże fotograficzną doprowadziło do sytuacji, w której papier do drukarki stał się tak naprawdę skomplikowanym w produkcji materiałem użytkowym.

papier fotograficznyPapier fotograficzny będzie już wyjątkowo specyficzny, ponieważ składa się z kilku nanoszonych na siebie warstw, które mają mikroskopijną grubość, ale składają się z wielu ważnych polimerów i substancji chemicznych. Papierowa baza w kartce papieru umieszczana jest tam miedzy dwiema warstwami polimeru. Na górną część położona będzie warstwa absorpcyjna, a pośrednia warstwa odgrywa rolę bariery, która będzie zatrzymywać nadmierne wsiąkanie tuszu. Aby zwiększyć jasność i biel takiego papieru na warstwę tą nakłada się dodatkowo optyczne rozjaśniacze.

Każdy papier z kolejnych wyższych kategorii ma warstwę takich oświetlaczy na sobie. jednak skład każdego papieru jest opracowany dla konkretnych warunków oraz dla tuszy. Z tego powodu z oryginalnymi tuszami tak naprawdę powinno się stosować oryginalny papier dopasowany do sprzętu. Ma to jednak swój związek z wyższymi wydatkami, a to generują pracę nad papierem, przy których zużywa się 1,4 mln m2 papieru.

Autor

Judyta Milewska

"Cza­sami zwykła kar­tka pa­pieru wy­wołuje niez­wykłe wspomnienia..."

Zobacz również

Kontakt

Tel: 800-123-456

E-mail: kontakt@fiak.pl

fiak.pl

ul. Papiernicza 25

30-415 Kraków