Rodzaje papieru do drukarek

rodzaje papieru do drukarkiObecnie, bardzo trudno wyobrazić sobie prosperowanie biura bez urządzeń wielofunkcyjnych. Co więcej, w wielu polskich domach bardzo często korzysta się z kserokopiarek.

Zważywszy na to, producenci papieru opracowali wiele rodzajów, tekstur arkuszy dzięki czemu, każdy użytkownik może znaleźć to, co niemalże w stu procentach spełni jego oczekiwania. Specjalny papier służący do wykonywania naprasowań na koszulkach, nadający się do drukarek laserowych lub takich, które podczas druku wykorzystują temperaturę nosi miano papieru termotransferowego.

Do wydruku reprodukcji dzieł sztuki, czy to obrazów czy też artystycznych fotografii idealnie sprawdzi się papier artystyczny. W tym przypadku wyróżnić można kilka rodzajów:

papier pocztówkowy- papier bawełniany,

- papier poliestrowo-bawełniany,

- papier z masy papierniczej.

Ostatnio, bardzo oryginalnym prezentem jest pocztówka z wybraną grafiką np. zdjęciem, by wykonać taki upominek wystarczy mieć w zanadrzu papier pocztówkowy, podobnie jest w przypadku papieru magnesowego który umożliwia tworzenie magnesów.

Bardzo ważną rzeczą w promocji marki są wizytówki drukowane na papierze wizytówkowym, dostępnym w wielu wariantach kolorystycznych. Niezwykle praktyczne zastosowanie posiada papier samoprzylepny, który zdecydowanie ułatwia porządkowanie płyt, kaset.

Najbardziej pomocny w prosperowaniu biura jest jednak papier samokopiujący, który przeznaczony jest do tworzenia dokumentów i formularzy samokopiujących.

Autor

Paweł Ceglarz

"Za­war­tość kar­tki pa­pieru by­wa mądrzej­sza niż cały człowiek."

Zobacz również

Kontakt

Tel: 800-123-456

E-mail: kontakt@fiak.pl

fiak.pl

ul. Papiernicza 25

30-415 Kraków